Kdo Vás bude učit?

Julie Marešová

Julie Marešová

Bc.

Julie Marešová ZČU

Anglický a francouzský jazyk pro komerční praxi

Mgr.

Julie Marešová UHK

Politologie – Africká studia


Studium angličtiny mě bavilo už na základní škole. Hlavně jsem ale chtěla, abych rozuměla písničkám, seriálům, hraní The Sims a mohla bez problémů v budoucnu vycestovat. Bakalářský obor na ZČU mi pomohl lépe pochopit zákonitosti anglického jazyka jako takového a jejho dosavadní vývoj. Zároveň mi otevřel cestu k francouzštině, díky čemuž jsem pak mohla ve francouzsky mluvících zemích i pracovat.

studijní pobyty ve Velké Británii

stáž v jazykové škole v Toulouse

semestr na University of Ghana, Africa

Už při studiu jsem si přivydělávala výukou angličtiny i francouzštiny, a díky tomu jsem si vyzkoušela, že mě učení baví a pedagogika zajímá. Dobře si pamatuji jaké to je učit se cizí jazyk, jak je důležité mít dobrého učitele a o kolik jednodušší je získávat vědomosti zajímavější cestou než je ta, kterou nabízí běžné učebnice. Při vyučování jazyků mi pomáhá hlavně sledování novinek z oblasti výuky jazyků, chuť prohlubovat své vlastní znalosti a trpělivost.

Do Afriky jsem se po semestru na vysoké škole v Ghaně podívala ještě několikrát s prací pro pražskou neziskovou organizaci. Pracovali jsme na vzdělávacím programu pro základní školy, který je postavený na kreativní a smysluplné výuce. Spolupracovali jsme tak s místními učiteli na tom, aby byla jejich výuka efektivnější a předávané vědomosti využitelné v praxi. Díky této příležitosti jsem se naučila hodně nového o různých nekonvenčních přístupech k výuce a využívám tuto zkušenost v mých lekcích každý den.

Jazyky se neustále vyvíjí a je pořád co se učit. A proto si myslím, že hlavní je se nebát gramatiky a najít si svou vlastní cestu: pro knihomoly to může být četba anglických knih, pro filmové fanoušky sledování filmů v originálním znění. Jiní se budou třeba učit texty písniček a další budou vyhledávat slovíčka, aby si mohli zahrát pořádnou počítačovou hru. A pro ty, které angličtina zrovna moc nebere a mají buňky spíš na matematiku mám upřímný obdiv, a zárověň věřím, že alespoň základní znalost angličtiny se v dnešním světě prostě vyplatí.

– Julie Marešová –