Online výuka

Online výuka jazyků je v dnešní době velmi vyhledávaným způsobem lekcí, který si mnozí z Vás po první zkušenosti opravdu oblíbí. Online lekce v první řadě šetří váš čas a rok 2020 přinesl mnohá technologická vylepšení online platforem, díky kterým se stala distanční výuka plnohodnotnou náhradou osobních setkání. Obsahově se tedy osobní lekce od těch online lekcí mnoho neliší. Pokud by Vás zajímala náplň konkrétních lekcí, informace najdete na stránce Jak vypadají lekce Your English? nebo Jak vypadají lekce Ton Français?

Na této stránce najdete popis nejčastěji používaných platforem pro distanční výuku. Lekce Tvoje Jazyky jsou možné skrze všechny níže uvedené platformy. Na základě zkušeností s tímto typem výuky však upřednostňuji využití Skypu.

Google Meet

Skype

Zoom

Messenger

Whatsapp

Teams

Aplikaci Skype již nemusíte instalovat do svého počítače. Podobně jako na ostatních platformách stačí přijmout odkaz, na kterém se můžete připojit ve svém webovém prohlížeči. Pokud ale máte účet a aplikaci v počítači, najdete mě jednoduše mezi kontakty. Díky tomu odpadá nutnost získávání odkazu pro schůzku a naše dokumenty a konverzace zůstávají uloženy i po skončení lekce.

Meeting na platformě Teams je též možný se stažnou aplikací či přes internetový prohlížeč. Pro připojení obdržíte pozvánku s detaily. I zde naše dokumenty a konverzace zůstávají uloženy i po skončení lekce.

Videoschůzka přes Google Meet je v základní verzi dostupná pouze pro studenty, kteří mají účet Google. Pokud se dohodneme, že budou lekce probíhat přes tuto platformu, obdržíte emailem odkaz, na kterém se jednoduše ve správný čas připojíte na svém počítači. V rámci Vašeho účtu Google můžeme k výuce využít i Google Classroom, kde můžeme spolu komunikovat, sdílet dokumenty a zadávat a vypracovávat domácí úkoly.

Online lekce přes aplikaci Zoom je limitovaná časem 40 minut, po jehož uplynutí se spojení přeruší a je potřeba se znovu připojit. Aplikaci můžete mít nainstalovanou v PC, nebo přijmout pozvání přes odkaz, který vám pošlu, pokud se domluvíme, že vám bude vyhovovat zrovna tato platforma.

Videohovor přes stránku messenger.com či vaši aplikaci v mobilu můžeme uskutečnit pokud vám vyhovuje pouze facebookové propojení. Abychom se mohli spojit přes Facebook, bude potřeba přidat si do přátel uživatele TvojeJazyky CZ Studenti.

Whatsapp videohovor je vhodný pouze jako plán B. Hovor přes tuto aplikaci ve vašem mobilu nenabízí nástroje vhodné k distanční výuce, ale pokud z nějakých důvodů selžou jiná připojení, vyskytnou se technické potíže atp. je možné se rychle přesunout do aplikace Whatsapp a lekci dokončit v tomto provizorním prostředí. Stejným způsobem se dá v případě nouze využít i obyčejný telefonní hovor. Tvoje Jazyky kontaktujete na Whatsappu na telefonním čísle ze sekce kontakt.